Telephoto lens with a softfocus feature. It can give razor-sharp snapshots as well as softfocus shots that do not look blurry. You have a choice of two softfocus settings. Even for softfocus shots, focusing with AF is quick and accurate.Spesifikasi
| Features |
|
| Filter Size | 52mm |
| Lens Mount | Canon |
| Lens Compatibility | Canon APS-C and Full Frame |
| Lens Type | Telephoto Prime |
| Image Stabilization | No |
| Lens Motor | No |
| Weight | 390g |
| Minimum Focus Distance | 0.45m / 1.5 ft. |
| F Stop Range | 2.8 |
| Angle of View | 18° |
| Groups / Elements | 6 / 7 |
| Dimensions (W x H x D) | 69.2 x 98.4mm |
| Package Contents | Lens Cap, Rear Cap |
| Warranty | 1-year Limited Warranty by Authorized Distributor |

Post a Comment